O nás

TURKOVICKÁ KERAMIKA

Turkovická dílna

Dílnu v Turkovicích jsem založila a otevřela pro veřejnost v roce 2011.  Je místem, kde tvořím všechny mé výrobky a kde se konají workshopy pro děti, dospělé i celé rodiny. Pořádám v ní také dlouhodobé kurzy. Zkrátka je tím místem, na kterém celá Turkovická keramika stojí a kde trávím většinu svého času.

Má cesta

Keramice se věnuji celý život. Mé první setkání s ní bylo dílem náhody. V devatenácti jsem hledala brigádu a narazila jsem na inzerát jedné keramické dílny. Tenkrát jsem o keramice nevěděla vůbec  nic, ale něco mě lákalo to vyzkoušet. Zamilovala jsem se okamžitě. A vášeň pro keramiku mě neopustila dodnes. Je pro mě fascinující proces tvorby, kdy kousku neforemné hlíny dávám tvar a podobu.

Absolvovala jsem certifikovaný kurz točíře keramiky, dlouhodobě spolupracuji s regionální značkou Zápraží, která mým výrobkům dává certifikaci. Pořádám krátké workshopy i dlouhodobé kurzy pro děti i dospělé. Se svou keramikou objíždím malé i větší trhy, na kterých mám moc ráda jejich kouzelnou atmosféru. Vyrábím výrobky podle mé vlastní fantazie, kde najčastěji pracuji s přírodními motivy, ale také na přání mých zákazníků.

Ke Šmejkalce 56, Ondřejov-Turkovice, 251 65| Telefon: 602 750 388 | Email: irenapudikova@seznam.cz

© 2022 Created with Royal Elementor Addons
×
×

Košík